19 Ocak 2019

Etkinliklerimiz

Yardım Elini Uzat Projesi - Şehit Eyüp Emre Kan İlkokulu

Sosyal Sorumluluk ekibimizin “Bir Kitap Bir Çocuk Bir Çocuk Bir Gelecek” sloganıyla yola çıktığı Yardım Elini Uzat Projesi adıyla yaptığı etkinliğimizde ÖSYM sınavında topladığı kırtasiye malzemelerine ek Harput Kitap-Kırtasiyenin sponsorluğuyla hazırladığı okul malzemelerini köy okulunda öğrenimini devam ettiren kardeşlerimize ulaştırdık.

Yardım Elini Uzat Projesi - Kırtasiye Malzemesi Temini

Sosyal Sorumluluk ekibimizin “Bir Kitap Bir Çocuk Bir Çocuk Bir Gelecek” sloganıyla yola çıktığı Yardım Elini Uzat projemizde Şehit Eyüp Emre Kan İlkokuluna yapacağımız ziyaret için ekibimizle beraber minik kardeşlerimize küçük sürprizler hazırladık.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ziçev Ziyaretimiz

Sosyal Sorumluluk ekibimizle beraber Yardım Elini Uzat projesi adıyla yaptığımız etkinliğimizi, 2. Kez ziyaretinde bulunduğumuz “Elazığ Özel Makbule Ölçen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezindeki” arkadaşlarımızla beraber 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladık.

Yardım Elini Uzat Projesi - ÖSYM Kalemlerini Toplama Etkinliği

Sosyal Sorumluluk ekibimiz başlattığı Yardım Elini Uzat Projesi kapsamında daha sonra ihtiyacı sahibi olan çocuklara iletebilmek amacıyla üniversitemiz içerisinde yapılan ÖSYM sınavının çıkışında adaylara verileren kalem kutularını topladı.

ZİÇEV Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti

Sosyal Sorumluluk Koordinatörlüğümüz tarafından 21 Mart Down Sendromlular gününe özel Elazığ ZİÇEV Rehabilitasyon merkezine ekibimiz ve üyelerimizle birlikte katılarak özel kardeşlerimizle çok güzel birgün geçirdiğimiz SORUMLULUK etkinliğimiz.Katılan herkese duyarlılığından dolayı FEBİTEK Ailesi olarak teşekkür ederiz.

Febitek Kan Bağışı Etkinliğimiz

Febitek ailesi olarak geleneksel kan bağışı etkinliğimizi yönetim kurulumuz ve üyelerimizinde yoğun katılımıyla 9 Martta gerçekleştirdik.Bu geleneksel etkinliğimizin başlatılmasında emeği geçen Sosyal Sorumluluk Koordinatörümüz Nurcan DUMAN'a teşekkür ederiz.

Algoritma ve Programlama Temelleri & Python Programlama Eğitimi

Üniversite öğrencilerini kapsayan temel algoritma programlama temelleri derslerimizi gerçekleştirdik.Devam eğitimi olarak python programlamaya giriş yaptık ve yüksek katılımla hem eğlendik hem öğrettik hemde öğrendik.Etkili ve açık anlatımıyla eğitimlerimizi gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Yaşar GÜDEN'e teşekkür ederiz.

Hacker Kültürü Konferansı - 2

2018 yılında birincisi yapılan seminerimiz bu dönem daha kapsamlı bir şekilde Elazığ Gençlik Merkezinde yapılan bir konferansla Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan BASKIN'ın sunumuyla ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Olgucan GÜDEN'in hacking uygulamalarıyla gerçekleştirlmiştir.

2019 Bahar Dönemi Tanışma Kahvaltısı

2018 yılını geride bıraktık ve 2019'a yeni ve dinamik bir ekipler muhteşem bir giriş yaptık. Yeni Dönemde yeni yüzlerle daha aktif bir topluluk olarak aile sıcaklığını hissetiğimiz mükemmel bir pazar kahvaltısı yaptık.Hem bağlarımız güçlendi hemde harika fikirler geliştirildi.

1

Sıfırdan Uzaya Farkındalık Projesi / 1.Ziyaret

1 Mart 2019 Cuma günü Fırat Üniversitesi Adli Bilişim Mühendsiliği Bölümü ve Yazılım Mühendisliği Bölümü destekleriyle Sıfırdan Uzaya Farkındalık Projemiz kapsamında ilk bilgilendime ve bilinçlerndirme sunumumuzu ayrıca etkileyinici hacking uygulamalarımızı Elazığ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinde gerçekleştirdik.

GİRİŞİMCİLİK VE KARİYER GÜNLERİ

Oyunder ve GameLAb İstanbul yetkililerinin katılım sağladığı Ahmet MÜNGEN,Eren GÖKYER, Kemal GÜNER, Mustafa Serkut KIZANLIKLTansu KENDİRLİ ve Ramazan NOYAN CULUM'un muhteşem sunumlarıyla bilişim sektörünün oyun sektörünün kalbinden merkezinden bilgi aktarımı ve eşsiz staj imkanlarının sunulduğu girişimcilik ve kariyer günleri etkinliğimizi üniversite öğrencilerimizin yoğun ilgisiyle Fırat Üniversitesi Mustafa TEMİZER konferans salonunda gerçekleştirdik.

BEYAZ ŞAPKALI HACKER EĞİTİMİ

8 Aralık 2018 tarihinde Fırat Üniversitesi Enformatik Laboratuvarlarında katılımcılarımızın yoğun ilgisiyle başarılı bir şekilde tamamladık.Eğitimimizde siber güvenlik temellerinden bahsedildi ve etik hackerlığa dair güncel mevzuatlara değinildi.Temel etik hacker uygulamaları gerçekleştirildi, uygulamalı sızma testi ve wifi hacking uygulaması yapıldı.

TEKNOFEST'18

Birbirinden değerli bilişimin önde gelen isimleri ve ülkemizin güvenlik sistemleri geliştirme birimlerinin katılımıyla gerçekleştirilen TEKNOFEST'18 etkinliğimiz katılımcılarımızın yoğun ilgisi ile tam bir bilişim festivali havası içerisinde tamamlanmış olup ilerki yıllarda devamının getirilmesini temenni ediyoruz.