19 Ocak 2019

Etkinliklerimiz

Mobil Uygulama Güvenliği

Febitek Akademi bünyesinde Siber Güvenlik Koordinatörlüğümüzün düzenlediği "Mobil Uygulama Güvenliği" eğitimimizin eğitmeni Feyyaz ONUR'a teşekkür ederiz.

Adli Bilişim ve İnceleme Yöntemleri

Adli Bilişim ve İnceleme Yöntemleri üzerine olan sohbetimizi Fordefence Adli Bilişim Laboratuvarı uzmanları, Emre ÇELİKKOL ve Kâmil AKDAĞ'ın katılımları ile gerçekleştirdik.

Siber Güvenlik ve Siber İstihbarat

Google, Facebook ve Apple'ı deviren Türk gerçeğiyle ismini duyurmuş nam-ı diğer İbrahim BALİÇ ile düzenlediğimiz Siber Güvenlik ve Siber İstihbarat konulu Discord canlı yayınımız.

2020 Bahar Dönemi Tanışma Kahvaltısı

2020 Yılı Bahar Dönemine hep birlikte daha dinamik daha sağlam başlamak için tanışma kahvaltımızı Yönetim Kurulumuz ve üyelerimiz ile birlikte sıcak çaylarımız eşliğinde gerçekleştirdik.

WordPress Eğitimi

WordPress ile 0'dan websitesi tasarımı eğitimimizi geride bıraktık. Uygulamalı olarak yaptığımız eğitimde, eğitmenliği Udemy de "Uygulamalı Temel WordPress Eğitimi" başlığı altında yayınlanan kurs eğitmeni olan Doğukan KARADAĞ üstlenmiştir. Katılımcılara ve eğitmenimize teşekkür ederiz

2.Siber Güvenlik Eğitimi

Siber Güvenlik Eğitimi'nin 2. etabını da geride bırakarak Siber Güvenlik eğitimini noktalamış bulunmaktayız. Sunumları için Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Olgucan GÜDEN ve Özgür Yazılım Koordinatörlüğünden Cemal TİRYAKİ arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

1.Siber Güvenlik Eğitimi

Siber Güvenlik eğitimimizin ilk etabı tamamlandı. Eğitimi veren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Olgucan GÜDEN ve Özgür Yazılım Koordinatörlüğü olarak sunumlarını gerçekleştiren Erdoğan YOKSUL’a teşekkür ederiz.

Fidan Dikim Şenliği

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için Orman Bakanlığı'nın başlatmış olduğu 11 Milyon fidan projesine Sosyal Sorumluluk ekibimizle birlikte katılım sağlayarak ekibimize tahsis edilen fidanları toprakla buluşturduk. Katılım sağlayan tüm arkadaşlarımıza ve Sosyal Sorumluluk Koordinatörümüz Nurcan DUMAN'a teşekkür ederiz.

Özgür Yazılım Lisansları

Kulübümüzün Özgür Yazılım Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen "Özgür Yazılım Lisansları" başlıklı eğitimimizde "Özgür Yazılım Felsefesi, Gnu-Linux İşletim Sistemleri ve Açık Kaynak Kod" temalı konular işlendi.

Veri Madenciliği ve Yapay Zeka Algoritmaları

Kulübümüzün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Güden tarafından düzenlenen “Veri Madenciliği ve Yapay Zeka Algoritmaları” eğitimimizin ilk etabını geride bıraktık.

36.Ulusal Bilişim ve Yazılım Mühendisliği Konferansı

6-7 Kasım 2019 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen 36.Ulusal Bilişim Kurultayı'na FEBİTEK ekibi ve üye grubumuzla katılım sağladık.

2020 Güz Dönemi Tanışma Kahvaltısı

2020 Yılı Güz Dönemi tanışma kahvaltımızı Yönetim Kurulumuz ve Çok Değerli üyelerimizle birlikte gerçekleştirdik. Yeni Dönemde yeni yüzlerle daha aktif bir topluluk olarak aile sıcaklığını hissettiğimiz mükemmel bir pazar kahvaltısı yaptık. Hem bağlarımız güçlendi hemde harika fikirler geliştirildi.

Kariyer Günleri'19 - Doğuş Teknoloji

30 Nisan 2019 Tarihinde Doğuş Teknolojiyi üniversitemizde ağırladık. Etkinlik sonrası staj alımları için grup vaka çalışmaları gerçekleştirildi. Staj imkanları ile geçen dolu dolu bir etkinlik gerçekleştirdik.

Dijital Dönüşüm Siber Güvenlik ve Kariyer Planlaması Konferansı

Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu'nun katılımları ile yapılan etkinliğimiz de Türkiye'de dijital dönüşüm ve siber güvenlik kavramlarının önemi, iş hayatında kadın yönetici gibi konulara değinip ileride tercihlerinize yön verebilecek bir etkinlik olması amaçlandı.

Yardım Elini Uzat Projesi - Şehit Eyüp Emre Kan İlkokulu

Sosyal Sorumluluk ekibimizin “Bir Kitap Bir Çocuk Bir Çocuk Bir Gelecek” sloganıyla yola çıktığı Yardım Elini Uzat Projesi adıyla yaptığı etkinliğimizde ÖSYM sınavında topladığı kırtasiye malzemelerine ek Harput Kitap-Kırtasiyenin sponsorluğuyla hazırladığı okul malzemelerini köy okulunda öğrenimini devam ettiren kardeşlerimize ulaştırdık.

Yardım Elini Uzat Projesi - Kırtasiye Malzemesi Temini

Sosyal Sorumluluk ekibimizin “Bir Kitap Bir Çocuk Bir Çocuk Bir Gelecek” sloganıyla yola çıktığı Yardım Elini Uzat projemizde Şehit Eyüp Emre Kan İlkokuluna yapacağımız ziyaret için ekibimizle beraber minik kardeşlerimize küçük sürprizler hazırladık.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ziçev Ziyaretimiz

Sosyal Sorumluluk ekibimizle beraber Yardım Elini Uzat projesi adıyla yaptığımız etkinliğimizi, 2. Kez ziyaretinde bulunduğumuz “Elazığ Özel Makbule Ölçen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezindeki” arkadaşlarımızla beraber 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladık. Ziyaretimize katılım sağlayan tüm arkadaşlarımıza ve Sosyal Sorumluluk Koordinatörümüz Nurcan DUMAN'a teşekkür ederiz.

Yardım Elini Uzat Projesi - ÖSYM Kalemlerini Toplama Etkinliği

Sosyal Sorumluluk ekibimiz başlattığı Yardım Elini Uzat Projesi kapsamında daha sonra ihtiyacı sahibi olan çocuklara iletebilmek amacıyla üniversitemiz içerisinde yapılan ÖSYM sınavının çıkışında adaylara verilen kalem kutularını topladı. Etkinliğimizde bizleri yanlız bırakmayan tüm arkadaşlarımıza ve Sosyal Sorumluluk Koordinatörümüz Nurcan DUMAN'a teşekkür ederiz.

ZİÇEV Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti

Sosyal Sorumluluk Koordinatörlüğümüz tarafından 21 Mart Down Sendromlular gününe özel Elazığ ZİÇEV Rehabilitasyon merkezine ekibimiz ve üyelerimizle birlikte katılarak özel kardeşlerimizle çok güzel birgün geçirdiğimiz SORUMLULUK etkinliğimiz. Sosyal Sorumluluk Koordinatörümüz Nurcan DUMAN'a ve ziyaretimizde bizlere eşlik eden herkese duyarlılığından dolayı FEBİTEK Ailesi olarak teşekkür ederiz.

Febitek Kan Bağışı Etkinliğimiz

Febitek ailesi olarak geleneksel kan bağışı etkinliğimizi yönetim kurulumuz ve üyelerimizinde yoğun katılımıyla 9 Martta gerçekleştirdik.Bu geleneksel etkinliğimizin başlatılmasında emeği geçen Sosyal Sorumluluk Koordinatörümüz Nurcan DUMAN'a teşekkür ederiz.

Algoritma ve Programlama Temelleri & Python Programlama Eğitimi

Üniversite öğrencilerini kapsayan temel algoritma programlama temelleri derslerimizi gerçekleştirdik.Devam eğitimi olarak python programlamaya giriş yaptık ve yüksek katılımla hem eğlendik hem öğrettik hemde öğrendik.Etkili ve açık anlatımıyla eğitimlerimizi gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Yaşar GÜDEN'e teşekkür ederiz.

Hacker Kültürü Konferansı - 2

2018 yılında birincisi yapılan seminerimiz bu dönem daha kapsamlı bir şekilde Elazığ Gençlik Merkezinde yapılan bir konferansla Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan BASKIN'ın sunumuyla ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Olgucan GÜDEN'in hacking uygulamalarıyla gerçekleştirlmiştir.

2019 Bahar Dönemi Tanışma Kahvaltısı

2018 yılını geride bıraktık ve 2019'a yeni ve dinamik bir ekipler muhteşem bir giriş yaptık. Yeni Dönemde yeni yüzlerle daha aktif bir topluluk olarak aile sıcaklığını hissetiğimiz mükemmel bir pazar kahvaltısı yaptık.Hem bağlarımız güçlendi hemde harika fikirler geliştirildi.

1

Sıfırdan Uzaya Farkındalık Projesi / 1.Ziyaret

1 Mart 2019 Cuma günü Fırat Üniversitesi Adli Bilişim Mühendsiliği Bölümü ve Yazılım Mühendisliği Bölümü destekleriyle Sıfırdan Uzaya Farkındalık Projemiz kapsamında ilk bilgilendime ve bilinçlerndirme sunumumuzu ayrıca etkileyinici hacking uygulamalarımızı Elazığ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinde gerçekleştirdik.

GİRİŞİMCİLİK VE KARİYER GÜNLERİ

Oyunder ve GameLAb İstanbul yetkililerinin katılım sağladığı Ahmet MÜNGEN,Eren GÖKYER, Kemal GÜNER, Mustafa Serkut KIZANLIKLTansu KENDİRLİ ve Ramazan NOYAN CULUM'un muhteşem sunumlarıyla bilişim sektörünün oyun sektörünün kalbinden merkezinden bilgi aktarımı ve eşsiz staj imkanlarının sunulduğu girişimcilik ve kariyer günleri etkinliğimizi üniversite öğrencilerimizin yoğun ilgisiyle Fırat Üniversitesi Mustafa TEMİZER konferans salonunda gerçekleştirdik.

BEYAZ ŞAPKALI HACKER EĞİTİMİ

8 Aralık 2018 tarihinde Fırat Üniversitesi Enformatik Laboratuvarlarında katılımcılarımızın yoğun ilgisiyle başarılı bir şekilde tamamladık.Eğitimimizde siber güvenlik temellerinden bahsedildi ve etik hackerlığa dair güncel mevzuatlara değinildi.Temel etik hacker uygulamaları gerçekleştirildi, uygulamalı sızma testi ve wifi hacking uygulaması yapıldı.

TEKNOFEST'18

Birbirinden değerli bilişimin önde gelen isimleri ve ülkemizin güvenlik sistemleri geliştirme birimlerinin katılımıyla gerçekleştirilen TEKNOFEST'18 etkinliğimiz katılımcılarımızın yoğun ilgisi ile tam bir bilişim festivali havası içerisinde tamamlanmış olup ilerki yıllarda devamının getirilmesini temenni ediyoruz.