Bulut Teknolojileri Lojistik Sektöründe Yer Edindi

Türkiye’nin tek ve Avrupa’nın üçüncü büyük dijital lojistik platformu Borusan Lojistik eTA’nın teknoloji altyapısı, tamamen Microsoft Azure Bulut hizmetlerine taşındı.

Buluttan güç alan dijital platform eTA sayesinde sisteme kayıtlı 150 binden fazla kamyon ve tır elektronik ihaleleri anında cepten takip ediyor, siparişten nakliye’ye, nakliyeden teslimeta kadar tüm lojistik operasyonlar güvenle yürütülebiliyor.

Bulut teknolojileri lojistik sektörünü geleceğe taşıyor

E-ticaretin yıllık %42 gibi bir hızla büyüdüğü ülkemizde, lojistik de birçok sektör gibi dijital dönüşüm çağını yaşıyor ve teknolojik yatırımların faydası kısa sürede kendini hissettiriyor. Tüm dünyada zorlu rekabetin yaşandığı lojistik sektöründe, kurumlar en etkili müşteri deneyimini yaşatmak, dijital dünyanın gerisinde kalmamak, operasyonlarını hızlı ve verimli hale getirmek için yeni yollar arıyor. Bu vizyonla Borusan Lojistik, alanındaki uzmanlığını dijital teknoloji yatırımları ile birleştirerek eTA’yı geliştirdi.

Microsoft Azure ile güçlenen hızlı, kesintisiz, verimli operasyonlar

Platform tamamen Microsoft Azure bulut çözümleri üzerinde çalışıyor ve Azure’un sunduğu SQL Database & PowerBI, Blob Storage ve Application Insights gibi servislerle malların pazara sürülme süresi kısalıyor, yük sahipleri esnek ve ihtiyaca göre hızlı, kolay ölçekleme yapabiliyor. Sağlanan finansal tasarrufla taşıyıcılar, yük sahiplerine daha uygun fiyatla hizmet verebilme imkânına kavuşuyor. Yine Azure’un sunduğu imkânlar sayesinde sisteme yapay zekâ ve makine öğrenmesi gibi araçlar ve uygulamalar entegre edilebilecek. Böylece kısa sürede müşteri memnuniyeti ve verimlilik artışı hedefleniyor.

İçerik Sahibi: Derviş Korkmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir